RQ73C1E845RBTD
Mfr.Part #
RQ73C1E845RBTD
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Description
RES 845 OHMS 0.1% 1/16W 0402
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
845 Ohms
Supplier Device Package :
0402
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RQ73C1E845RBTD
Manufacturer related products
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 4POS BLK
    CONN HOUSING SOCKET CPC 5POS BLK
    CONN PLUG HOUSING CPC 4POS BLACK